Sort by
  • A Christmas Story Christmas

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Spin

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Shoplifters of the World

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • A Teacher

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • The Last Dance

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½