Azrael has logged 252 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Splash

Splash

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry