Azrael has logged 41 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Splash

Splash

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry