Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Azri Hazim Yunus

Azri Hazim Yunus

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Azri Hazim
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Azri Hazim’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Doctor Strange

    Doctor Strange 2016

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 15 May 2022

    Mantop

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2022

    ★★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 15 May 2022

    Nice story movie..

  • All of Us Are Dead

    All of Us Are Dead 2022

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 20 Apr 2022

    Nice

  • After the Rain

    After the Rain 2018

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 23 Mar 2022

    Nice Ending

  • The 8-Year Engagement

    The 8-Year Engagement 2017

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 22 Mar 2022

    Mantop .sedih

  • No Time to Die

    No Time to Die 2021

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 20 Mar 2022

    Nice but so so

  • The 100th Love with You

    The 100th Love with You 2017

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 14 Mar 2022

    Sad ending

  • Spirited Away

    Spirited Away 2001

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 14 Mar 2022

    Mntop

  • Nisekoi: False Love

    Nisekoi: False Love 2018

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 26 Feb 2022

    Nice for adaptation

  • Sweetheart

    Sweetheart 2019

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 24 Feb 2022

    Nice

  • The Blackout

    The Blackout 2019

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 24 Feb 2022

    Nice

  • Ajin: Demi-Human

    Ajin: Demi-Human 2017

    ★★★★ Watched by Azri Hazim Yunus 23 Feb 2022

    Nice

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro