Sort by

⠀ has logged 434 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Like Grains of Sand

Like Grains of Sand

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Voyage to Cythera

Voyage to Cythera

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hana & Alice

Hana & Alice

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Office Lady Rape: Disgrace!

Office Lady Rape: Disgrace!

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Sound of the Shaking Earth

The Sound of the Shaking Earth

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Antenna

Antenna

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Women Hell Song

Women Hell Song

1970
×
★★★½
Edit this entry  
17
Martin Cries

Martin Cries

2017
×
Edit this entry  
16
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sleepless Night

Sleepless Night

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Asthenic Syndrome

The Asthenic Syndrome

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bright Future

Bright Future

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
A New Love in Tokyo

A New Love in Tokyo

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hero

Hero

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Touching the Skin of Eeriness

Touching the Skin of Eeriness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paraíso

Paraíso

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Wall Engravings

Wall Engravings

1967
×
★★★½
Edit this entry  
08
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Pitfall

Pitfall

1962
×
★★★
Edit this entry  
06
Wood and Water

Wood and Water

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Travolta and Me

Travolta and Me

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Haru

Haru

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
Tarch Trip

Tarch Trip

1993
×
Edit this entry  
02
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Pickpocket

Pickpocket

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tokyo X Erotica

Tokyo X Erotica

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Stranger in Shanghai

A Stranger in Shanghai

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Morgiana

Morgiana

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
Chizuko's Younger Sister

Chizuko's Younger Sister

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★½
Edit this entry  
25
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
25
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★
Edit this entry  
24
The Blooming

The Blooming

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Address Unknown

Address Unknown

2001
×
★★
Edit this entry  
23
Girlfriend: Someone Please Stop the World

Girlfriend: Someone Please Stop the World

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Zeki, Florian and Kelly!

Zeki, Florian and Kelly!

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sin Nombre

Sin Nombre

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Edit this entry