• Jackass Forever

    ★★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Old

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Witches of the Orient

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Spy

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Mayhem

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½