Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
The Witches of the Orient

The Witches of the Orient

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Spy

The Spy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Edit this entry