• Black Widow

    ★★½

  • What Pretending to Be Crazy Looks Like

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Coco

  • The Ritual

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The House of Tomorrow

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Hush

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Inside Out

  • Circle

    ★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Paddington

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Lucy

    ★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★★

  • Adult World

    ★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★

  • Stuck in Love

    ★★½

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

  • Black Mirror: The National Anthem

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Runaways

    ★★★

  • I Killed My Mother

    ★★★½

  • Fish Tank

    ★★★★

  • Up

  • The Ruins

    ★½

  • Control

    ★★★★

  • Monster House

  • Candy

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Mysterious Skin

    ★★★★½