RSS feed for b2du
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Safe in Hell

Safe in Hell

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★
Edit this entry  
24
Warcraft

Warcraft

2016
×
Edit this entry  
23
Who Are You, Polly Maggoo?

Who Are You, Polly Maggoo?

1966
×
★★★
Edit this entry  
20
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Tales of the Waria

Tales of the Waria

2011
×
★★
Edit this entry  
27
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
Edit this entry  
24
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Edit this entry  
11
Houston, We Have a Problem!

Houston, We Have a Problem!

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
RBG

RBG

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
Edit this entry  
14
Monkey Love Experiments

Monkey Love Experiments

2014
×
Edit this entry  
25
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
In Between

In Between

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Celine and Julie Go Boating

Celine and Julie Go Boating

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Cat Came Back

The Cat Came Back

1988
×
★★
Edit this entry  
01
The Big Snit

The Big Snit

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Ballerina

Ballerina

2016
×
½
Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Shower

The Shower

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Vampire

The Vampire

1945
×
★★★
Edit this entry  
26
Pickle

Pickle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lure

The Lure

2015
×
★½
Edit this entry  
19
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★
Edit this entry  
17
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★½
Edit this entry