• Hustle

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Hard Luck Love Song

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Psycho Goreman

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★