• Dorohedoro

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Avengement

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★

  • High Life

    ★★½

  • Ben Is Back

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • The Other Side of the Wind

  • The Favourite

    ★★★

  • Calibre

  • Adrift

  • Burning

    ★★★½

  • Gotti

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Demon House

  • After Everything

  • Madeline's Madeline

    ★★

  • Mandy

    ★★★

  • The 12th Man

    ★½

  • Father Figures

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

  • Revenge

    ★★★

  • I Love You, Daddy

  • The Ritual

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Let the Corpses Tan

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Western

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Alien: Covenant

  • The Last Stop

  • Blade of the Immortal

    ★★½

  • You Get Me

  • Sandy Wexler

  • Louis C.K. 2017

  • Song to Song

  • November

    ★★★½

  • The Polka King

  • Why Him?

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ½

  • Silence

    ★★★½

  • The Comedian

  • HyperNormalisation

  • Masterminds

  • The Perfect Weapon

    ½

  • Arrival

  • War Dogs

    ★★½

  • The Infiltrator

  • Satanic

    ½

  • The Do-Over

  • Elle

    ★★★★

  • Dog Eat Dog

    ★★★★★

  • Personal Shopper

    ★½

  • Paterson

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★

  • American Honey

    ★★½

  • Raw

    ★★

  • Code of Honor

    ½

  • Sacrifice

    ½

  • Hush

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Captain Fantastic

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★½