Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Major League

Major League

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disembodied

Disembodied

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belly

Belly

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Species

Species

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Convent

The Convent

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Oopsie

Baby Oopsie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Horror in the High Desert 2: Minerva

Horror in the High Desert 2: Minerva

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Angry Black Girl and Her Monster

The Angry Black Girl and Her Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Street Trash

Street Trash

1987
×
Read the review Edit this entry  
11
El Conde

El Conde

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Murders in the Zoo

Murders in the Zoo

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry