Sort by

isaac has logged 241 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Crackers

Crackers

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Square

The Square

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ice Age: No Time for Nuts

Ice Age: No Time for Nuts

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Edit this entry  
12
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Christmas on the Farm

Christmas on the Farm

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Welcome to Woop Woop

Welcome to Woop Woop

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Da Kath & Kim Code

Da Kath & Kim Code

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Replica

The Replica

×
Edit this entry  
04
Leech

Leech

×
Edit this entry  
04
Bloodwater

Bloodwater

2021
×
Edit this entry  
03
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
Quiz

Quiz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Becoming Santa

Becoming Santa

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
The Boss

The Boss

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
20
MANT!

MANT!

1993
×
Edit this entry  
20
Matinee

Matinee

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry