RSS feed for Bam
  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Eli

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • One Piece: Stampede

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★