RSS feed for Bam

Bam has logged 121 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry