RSS feed for Bam

Bam has logged 93 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ju-on: Origins

Ju-on: Origins

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kleptocrats

The Kleptocrats

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cities of Last Things

Cities of Last Things

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tales From The Dark 1

Tales From The Dark 1

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Welcome to Mercy

Welcome to Mercy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Stories

Ghost Stories

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Kamen Rider 555: Paradise Lost

Kamen Rider 555: Paradise Lost

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terrifier

Terrifier

2016
×
½
Read the review Edit this entry