• All Together Now

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Stargirl

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Send Me to the Clouds

    ★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★★

  • Iska

    ★★★★

  • Edward

    ★★★★½

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Eerie

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Goyo: The Boy General

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • On Your Wedding Day

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Signal Rock

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • ML

    ★★★★

  • Distance

    ★★★★½

  • Mamang

    ★★★★

  • Liway

    ★★★★

  • The Sweet Taste of Salted Bread and Undies

    ★★★★½

  • Kuya Wes

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Us and Them

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Be with You

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Little Forest

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • We the Animals

    ★★★½

  • Nancy

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Siargao

    ★★★★½

  • The Portrait

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Forgotten

    ★★★

  • Please • Care

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Balangiga: Howling Wilderness

    ★★★★

  • Dormitoryo: Mga Walang Katapusang Kwarto

    ★★★★