bianca has logged 71 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mad World

Mad World

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Where Is Kyra?

Where Is Kyra?

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Teacher's Diary

The Teacher's Diary

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Like Stars on Earth

Like Stars on Earth

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pin Cushion

Pin Cushion

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Conversations with Other Women

Conversations with Other Women

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Moon Young

Moon Young

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
In Between Seasons

In Between Seasons

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Send Me to the Clouds

Send Me to the Clouds

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Stockholm

Stockholm

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
On Your Wedding Day

On Your Wedding Day

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry