• The Many Saints of Newark

    ★½

  • Dear Evan Hansen

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Fatherhood

    ★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • The Mauritanian

    ★½

  • CODA

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Ava

  • Greyhound

    ★★★

  • Undine

    ★★

  • Cats

  • Little Women

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★

  • Hustlers

    ★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★★★

  • The Traitor

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Operative

    ★★★

  • Bait

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • Monos

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Villainess

    ★★½

  • War Machine

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Mummy

  • Wonder Woman

    ★½

  • Baywatch

    ½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★

  • Ghost in the Shell

  • On the Beach at Night Alone

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Song to Song

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Ana, My Love

  • Logan

    ★★★½