• Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Censor

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Come True

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Brightburn

    ½

  • Yesterday

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Marighella

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • Slice

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Blessed

    ★★★½