Sort by

babol81 has logged 151 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Troll

Troll

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diabolik - Ginko Attacks

Diabolik - Ginko Attacks

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Thoughts

Mortal Thoughts

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mandrake

Mandrake

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Polaris

Polaris

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
True Accident Property / Really Scary Residents

True Accident Property / Really Scary Residents

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Landlocked

Landlocked

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Megalomaniac

Megalomaniac

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Straight to VHS

Straight to VHS

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry