RSS feed for ᴄᴏᴜɴᴛ ᴅʏᴋᴇᴄᴜʟᴀ
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Zama

Zama

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★
Edit this entry  
05
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pitfall

Pitfall

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sepet

Sepet

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Vampirella

Vampirella

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Manichitrathazhu

Manichitrathazhu

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maybe Tomorrow

Maybe Tomorrow

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Yes or No

Yes or No

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
Edit this entry  
19
Beyoncé Presents: Making The Gift

Beyoncé Presents: Making The Gift

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Esther and the King

Esther and the King

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Marvel Rising: Heart of Iron

Marvel Rising: Heart of Iron

2019
×
Edit this entry  
30
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Edit this entry  
26
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Texas Lady

Texas Lady

1955
×
★★½
Edit this entry  
23
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Cleopatra Jones and the Casino of Gold

Cleopatra Jones and the Casino of Gold

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cleopatra Jones

Cleopatra Jones

1973
×
★★★
Edit this entry  
20
Sheba, Baby

Sheba, Baby

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
The Big Doll House

The Big Doll House

1971
×
★★
Edit this entry  
19
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Edit this entry  
19
Coffy

Coffy

1973
×
★★½
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★½
Edit this entry  
17
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry