• Firestarter

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Beast

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Infinite Storm

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • Betty White: A Celebration

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • American Underdog

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Re-Enter the New York Ninja

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Barbarians

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

  • Cyrano

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Queenpins

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Habit

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Monster Hunter: Legends of the Guild

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Last Mercenary

    ★★½

  • The Green Knight