Sort by

Austin has logged 832 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sniper: Special Ops

Sniper: Special Ops

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tiger Claws

Tiger Claws

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
VFW

VFW

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Damned

Battle of the Damned

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
P2

P2

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Skin Trade

Skin Trade

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Look Who's Talking Now!

Look Who's Talking Now!

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
One in the Chamber

One in the Chamber

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cyborg 2

Cyborg 2

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★
Edit this entry  
12
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★½
Edit this entry  
11
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Timecop

Timecop

1994
×
★★★½
Edit this entry  
08
Martial Law

Martial Law

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry