Sort by

baby c. has logged 198 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
I Needed Color

I Needed Color

2017
×
Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★½
Edit this entry  
23
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Brothers

Brothers

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Short Eyes

Short Eyes

1977
×
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
★★
Edit this entry