• Candyman

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Relic

    ★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Villains

    ★★★

  • Love, Antosha

    ★★★★★

  • Little Monsters

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • The Perfection

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Teen Spirit

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Possum

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Bao

  • I Feel Pretty

  • Wildling

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★