RSS feed for natasha

natasha has logged 88 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry