Sort by

Dawson has logged 320 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Game Over

Game Over

1989
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Read the review Edit this entry  
12
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
Edit this entry  
06
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry