Sort by

Dawson has logged 23 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★½
Edit this entry  
05
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry