Sort by

Dawson has logged 30 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
30
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I See You

I See You

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Edit this entry