Dawson has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lemonade

Lemonade

2016
×
Edit this entry  
08
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Violation

Violation

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry