• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Day of Destruction

    ★★★★

  • Dorohedoro

    ★★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Dororo

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Burning

  • Prospect

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★

  • Hanagatami

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★★

  • Hagazussa

    ★★★

  • It

    ★★★

  • The Wild Boys

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Made In Abyss

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Endless

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Antiporno

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • The Eyes of My Mother

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • The Blackcoat's Daughter

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Batman vs. Robin

  • Furious 7

  • Southpaw

    ★★

  • The Forbidden Room

    ★★★★