• Hubie Halloween

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • The Fighter

    ★★★★★

  • TRON: Legacy

    ★★★★★

  • Tangled

    ★★★

  • 127 Hours

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • RED

    ★★★★

  • The Social Network

  • The Town

  • Easy A

    ★★★

  • The King's Speech

  • The Other Guys

    ★★★★★

  • The Expendables

  • Inception

    ★★★★★

  • Grown Ups

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • The Karate Kid

    ★★★★★

  • Shrek Forever After

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★★★

  • Kick-Ass

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Training Day

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ½