• Boiling Point

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ½

  • F9

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Charlie's Angels

  • Moving On

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★½

  • The Two Popes

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Sometimes Always Never

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

  • Tag

    ★½

  • Mirai

    ★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★½

  • Eighth Grade

    ★½

  • Three Identical Strangers

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Before We Vanish

    ★½

  • The Square

    ★★★½

  • Filmworker

    ★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • The Trip to Spain

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Francis Bacon: A Brush with Violence

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★

  • The Founder

    ★★½

  • Free Fire

    ★★★½