Sort by
  • Causeway

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • TÁR

    ★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • EO

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • A Night of Knowing Nothing

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • E•pis•to•lar•y: letter to Jean Vigo

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Puparia

    ★★½

  • Karen Dalton: In My Own Time

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Still Processing

  • In My Room

    ★★★★

  • City Hall

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Point and Line to Plane

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • France Against the Robots

  • The History of the Seattle Mariners

  • The Claudia Kishi Club

  • Undine

    ★★★½

  • Gunda

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Secrets of the Surface: The Mathematical Vision of Maryam Mirzakhani

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

  • Hustlers

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • log 0