Sort by

backstreetsback has logged 17 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
China Gate

China Gate

1957
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pari

Pari

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lost Moment

The Lost Moment

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Modern Coed

A Modern Coed

1966
×
Edit this entry  
14
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perceval

Perceval

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
Beginning

Beginning

1967
×
Edit this entry  
10
Criss Cross

Criss Cross

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Black Rain

Black Rain

1989
×
Edit this entry  
03
Saint Jack

Saint Jack

1979
×
★★★★
Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry