Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
B.O.B.'s Big Break

B.O.B.'s Big Break

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Son of Bigfoot

The Son of Bigfoot

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pixels

Pixels

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rabbit Seasoning

Rabbit Seasoning

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Make Me a Sandwich

Make Me a Sandwich

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smiley

Smiley

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Tour: A Scandi Flick

The Grand Tour: A Scandi Flick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Village

The Village

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snow Dogs

Snow Dogs

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
SpaceCamp

SpaceCamp

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
An Elf's Story

An Elf's Story

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Corgi

The Queen's Corgi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Gabriel Iglesias: One Show Fits All

Gabriel Iglesias: One Show Fits All

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blinky Bill the Movie

Blinky Bill the Movie

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
South Park: The 25th Anniversary Concert

South Park: The 25th Anniversary Concert

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inspector Gadget Saves Christmas

Inspector Gadget Saves Christmas

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prehistoric Beast

Prehistoric Beast

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aliens in the Attic

Aliens in the Attic

2009
×
★★
Read the review Edit this entry