Sort by
  • Prey

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Bubble

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★★

  • Hellbound

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Murder by the Coast

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Unholy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • White House Farm

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★★

  • Wounds

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Lie

    ★★

  • Batman Ninja

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Collateral

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★