Sort by

Greg has logged 110 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
½
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red State

Red State

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Brazil

Brazil

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry