Sort by

Richard has logged 18 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Space Station 3D

Space Station 3D

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superman and the Mole-Men

Superman and the Mole-Men

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Brief History of Time Travel

A Brief History of Time Travel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
What! No Spinach?

What! No Spinach?

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pillow of Death

Pillow of Death

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry