• Wake

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Nanny

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Black as Night

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Respect

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Neptune Frost

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • Locked Down

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★