• Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • The Contractor

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Angela Merkel - Im Lauf der Zeit

    ★★★★

  • Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Conference

    ★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★½

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • Vigil

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Demonic

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Val

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Halston

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Happily

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Creation Stories

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Alpines

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½