• Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Eternals

  • The Suicide Squad

  • Black Widow

  • Army of the Dead

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Yesterday

    ★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • How High 2

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Monty Python

  • Venom

  • Free Solo

    ★★★★

  • The After Party

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

  • Waco

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Justice League

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Dunkirk

  • Good Time

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Kong: Skull Island

  • John Wick: Chapter 2

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Suicide Squad

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Fantastic Four

  • Ant-Man

  • Green Room

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • John Wick

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • X-Men: Days of Future Past

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • Creep

  • Thor: The Dark World

  • Her

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Man of Steel

  • Iron Man 3

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Looper

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Mac & Devin Go to High School

    ★½

  • Ted

    ★½

  • The Avengers