• Jackass 4.5

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Innocent

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Cross the Line

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Paramedic

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Monday

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Catch-22

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★