Sort by

iris has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Cross the Line

Cross the Line

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
Edit this entry  
21
Humboldt County

Humboldt County

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Palm Trees in the Snow

Palm Trees in the Snow

2015
×
Edit this entry  
18
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Monday

Monday

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Catch-22

Catch-22

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Katie Says Goodbye

Katie Says Goodbye

2016
×
★★
Edit this entry  
03
The Exit Room

The Exit Room

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
James White

James White

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The DUFF

The DUFF

2015
×
Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Only You

Only You

2018
×
★★★★½
Edit this entry