Dhiana has logged 84 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Me Before You

Me Before You

2016
×
Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Bounce

Bounce

2000
×
★½
Edit this entry  
15
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Promise

The Promise

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Live by Night

Live by Night

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Copenhagen

Copenhagen

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Adore

Adore

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry