Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Intruder

Intruder

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kennel Murder Case

The Kennel Murder Case

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dress

The Dress

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry