Dylan has logged 39 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
84C MoPic

84C MoPic

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pumping Iron II: The Women

Pumping Iron II: The Women

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry