Dylan has logged 228 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grip of the Strangler

Grip of the Strangler

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pool

The Pool

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pod

Pod

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Magic

Magic

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cursed

Cursed

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Phantom of the Convent

The Phantom of the Convent

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Son

My Son

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
That Uncertain Feeling

That Uncertain Feeling

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Detour

Detour

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Karen

Karen

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bay

The Bay

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Throw Momma From the Train

Throw Momma From the Train

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry