• The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

  • Uncharted

    ½

  • Perfect Strangers

  • Scream

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • The Unforgivable

  • Sing 2

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★½

  • Difference in Experience

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Intrusion

  • Squid Game

    ★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Reminiscence

  • 200 Pounds

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Mousa

  • The Humans & the Mongoose

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • The Knower: Younis's Return

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Stillwater

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Some People Don't Revisit the Marriage Officiant

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★★

  • Not Me

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Infinite

  • In the Heights

  • Mom Is Pregnant

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • For Rent

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★